Usuwanie tatuaży

laserowe usuwanie tatuażu: Laser Q-SWITCH LB

Jeśli zdecydowali Państwo na usunięcie własnego tatuażu zapraszamy na konsultacje i ew wycene zabiegu.
Przed zakwalifikowaniem do zabiegu i po wykonaniu próby laseru mozemy przystąpić do całkowitego pozbycia się tatuażu nie wystarczy jedna sesja.
Ich ilość uzależniona jest od koloru, ilości występujących barwników, ich gęstości, głębokości, wielkości tatuażu oraz reakcji skóry na laser.
Sam zabieg może powodować lekkie pieczenie naskórka. Aby zapobiec jego przegrzaniu stosuje się różne sposoby na ochłodzenie skóry: zimny żel, końcówkę zabiegową z funkcją chłodzenia, czy też strumień zimnego powietrza.

Terapia laserem Laser Q-Switch LB

Pełną kurację, czyli od 3 do 6 zabiegów przeprowadza się w odstępach 4-6 tygodniowych.
Ich częstotliwość i ilość zależy od lokalizacji tatuażu, koloru i nasycenia.
Duża powierzchnia jego występowania wymaga usuwania ich etapowo.
W przypadku nieprofesjonalnych tatuaży lub usuwanych wcześniej innymi metodami,
czas terapii wydłuża się.

Laserowe usuwanie tatuażu to niezwykle skuteczny sposób w większości przypadków. Całkowite usunięcie wymaga wielu sesji. Każdy zabieg powoduje ok. 20% rozjaśnienie tatuażu jeśli nie znajduje się on w bliźnie. W zależności od koloru używa się różnych urządzeń. Nasz laser Q-Switch pozwala na trwałe usunięcie zmiany pigmentowej, w tym przede wszystkim tatuażu. Aby zabieg się powiódł, należy poznać rodzaj użytych barwników oraz głębokość, na jaką zostały wprowadzone. Im głębiej, tym trudniej się ich pozbyć. Rezultat zaczyna uwidaczniać się stopniowo. Tatuaż rozjaśnia się pod wpływem lasera. Podczas czterotygodniowej przerwy między zabiegami cząsteczki rozbitego laserem barwnika są systematycznie wchłaniane przez komórki układu odpornościowego. Z czasem barwnik znika całkowicie.

Zabieg jest bardzo krótki. Trwa zaledwie od kilkunastu sekund do kilkunastu minut w przypadku, gdy obszar poddawany działaniu lasera jest większy.

Sposób postępowania po zabiegu

Po zabiegu laserowego usuwania tatuażu powstaje delikatne zbielenie. W tym miejscu tworzy się również strupek, który wymaga głębokiego nawilżenia. W żadnym razie nie wolno go zdrapywać, gdyż grozi to powstaniem blizny lub infekcji. Zabrania się również korzystania z basenu publicznego oraz sauny przez 72 godziny po zabiegu. Dodatkowo, okolice po zabiegu wymagają pielęgnacji kremami z wysokim filtrem UV. Intensywne nawilżanie powoduje szybszą regenerację naskórka.

Laserowe usuwanie tatuażu Q-Switch cechuje się bardzo duża precyzją. Wiązka trafia tylko w barwnik tatuażu nie powodując uszkodzenia skóry. Mimo to nie można w pełni wykluczyć ryzyka powikłań. Niemniej jednak zmiana struktury skóry lub przebarwienia występują w miejscu po tatuażu bardzo rzadko. Osoby o ciemniejszej karnacji są bardziej narażone na powikłania, głównie odbarwienia, gdyż w większości przypadków wiązka laserowa pochłaniana jest przez melaninę, zamiast przez barwnik tatuażu. Zdarza się, że pod wpływem działania lasera tatuaże o bardzo jasnym lub rdzawym odcieniu ulegają nieodwracalnemu ściemnieniu. Niektóre osoby są uczulone na substancje uwalniane przy rozpadzie cząstek barwnika, a wtedy na skórze powstają odczyny uczuleniowe.

Laserowe usuwanie tatuażu jest najskuteczniejszą metodę zabiegową. Większe prawdopodobieństwo powodzenia zabiegu istnieje w przypadku tatuaży profesjonalnych, w których barwnik rozmieszczony jest w skórze równomiernie i stosunkowo płytko.

Koszt zabiegu najczęsciej wyceniany po zapoznaniu się z całoscią i odcieniami tatu. od 150 zł / 3cm
Kontakt: 690-940-940